Orange modifikace

Orange zesilvoače jsou slušně navrženy, ale občas chce kytarista přesněji profilovaný zvuk. Naštěstí se Orange obvykle dá slušně upravit a přizpůsobit požadavkům.

Cenově se obvykle úpravy pohybují v relacích cca 1500-2000 Kč, někdy i podstatně méně, záleží na tom, jak pracná modifikace to je.

Orange TH30 mod

Tato "metalová" úprava zahrnuje přesnější ladění basů, více agresivity ve středech, lepší reakci na hráčovu hru, prostě víc rockerský aparát... Jsou dvě verze modifikace, liší se poměrně výrazně...

Randall úpravy

Ceny jsou cca 1500-2000 (bez dopravy) v závislosti na pracnosti.


Randall RD45

Velmi levný zesilovač zní z továrny trochu sterilně a slitě, 4rockers úprava pomůže z něj dostat ty správné oddělené doprovody pro metalistu. (v. 4/2016)


Randall RH50T/RG50T

Tento levný zesilovač zní v originálu trochu sterilně a přebasovaně, ale můžeme z něj udělat něco podstatně vhodnějšího pro metalového kytaristu.

Engl modifikace

Engl je kapitolka sama pro sebe: německy tvrdý a perfektně oddělený doprovodný zvuk ale často může být až příliš sterilní. 4rockers úpravy směřují k větší zpěvnosti tak, aby byla radost na Engla nejen tvrdě řezat doprovod, ale plně si užít reakce aparátu při sólové hře. Prostě získat ten zpěvný, tlustý, nařvaný 4rockers lead sound...

Cenově se obvykle úpravy pohybují v relacích cca 1700-2000 Kč, někdy i podstatně méně, záleží na tom, jak pracná modifikace to je.

Engl Thunder - v4 2016

Nová vylepšená modifikace  malého Engla. V podstatě kompletně nový 4rockers předzesilovač, jako vždy vlastní vývoj, sladěné kanály k sobě, od čistého přes old school rock k šťavnatému higain metalovému/lead zvuku...

Engl Thunder - v3 2016

Nová modifikace pro Martina Střesku z kapely Alice pro trochu rozeznění až příliš chladného Engla. Je kompletně přepracován předzesilovač, jako vždy vlastní vývoj a najednou je zvuk takový šťavnatější...


Engl Thunder (e325)

Tento zesilovač je sice malým a nejhůře vybaveným Englem, ale to neznamená, že by z něj nešel zpěvný rockový zvuk dostat. Po úpravě už bych s ním kdykoliv odejel na klasický rockový gig a s velkou radostí na něj odehrál všechny sólové party...

 

Peavey modifikace

Peavey má celou řadu zesilovačů, od zesilovačů na americké country, přes blues až k higainům. Nejčastěji přicházím do styku právě s higain zesilovači, protože řada kytaristů s nimi bojuje. Když hrají sami, jsou spokojeni, ale často v kapele se ztrácejí a příliš fizzy zvuk se jim špatně uplatňuje v kapele. Samozřejmě záleží na stylu muziky a celkové orientaci kapely. Moje úpravy obvykle znamenají jednak úpravu preampu pro naladění do správných frekvencí tak, aby se zvuk neslíval a byl dobře čitelný, dále pak i v úpravách koncových zesilovačů.

Cenově se obvykle úpravy pohybují v relacích cca 1500-2000 Kč, někdy i podstatně méně, záleží na tom, jak pracná modifikace to je.

Peavey Valveking

Valveking vychází částečně z řady Classic, takže pro hard&heavy je dobré mu trochu pomoci... Úprava je náročnější, změny jsou v preampu i koncové zesilovači, je to hodně změn, ale zesilovač se hodně promění.


Peavey 5150 II

5150 je kopírována v Bugeře 6260, podívejte se pro delší video do sekce úprav zesilovačů Bugera. Tam uslyšíte posun, který s těmito zesilovači dělám. Toto je krátké video z práce na 5150 II, kdy byl hotový preamp a ještě nebyly vyměněné koncové elektronky a zesilovač nově nenabiasován. Bohužel jsem při nahrávání originálního zvuku měl přebuzený mikrofon na kameře a tak nemohu rovnou poskytnout i původní sound. Ale opět jde o zbavení fizzu, vyčištění zvuku tak, aby se nesléval a nemazal.

Úpravy zesilovačů

Upravujeme lampové zesilovače tak, aby ze standardních továrních zesilovačů s nudným zvukem se staly zesilovače s duší a schopnosti přenášet nuance ve hře hráče tak, aby hra nebyla jen zvuková kulisa, ale aby zesilovače zpívaly.  

Snažíme se maximálně preferovat dynamiku hry a reakce zesilvoače na změny hráčského stylu.

Nejlepší jsou celolampové zesilovače, u jiných koncepcí je potřeba se domluvit, jestli případná modifikace má smysl.

Prošlo nám rekama spousta zesilovačů: Marshally, Engly, Mesy, Bugery, Laney a další a další... Vždy je to o tom, jakou představu má hráč a co je technicky možné ze zesilovače dostat. V ukázkách na našich stránkách je jen malá část upravovaných zesilovačů.

Vyberte si v menu sekci pro ukázku našich úprav. Pokud v ukázkách zrovna váš není, ozvěte se. Něco vymyslíme...

Facebook Image